class="post-template-default single single-post postid-119741 single-format-standard et_divi_100_custom_back_to_top et_divi_100_custom_back_to_top--style-1 et_color_scheme_orange et_pb_button_helper_class et_transparent_nav et_fullwidth_nav et_fixed_nav et_show_nav et_primary_nav_dropdown_animation_fade et_secondary_nav_dropdown_animation_fade et_header_style_left et_pb_svg_logo et_pb_footer_columns3 et_pb_gutter et_pb_gutters3 et_pb_pagebuilder_layout et_full_width_page et_divi_theme et-db et_minified_js et_minified_css">

Kedves Szülők, Érdeklődők

febr 17, 2018 | Aktualitás

Örömmel értesítjük Önöket, hogy a Szegedi Nemzetközi Általános Iskola 2017. szeptember 1-én megnyitotta kapuit, és iskolánkban útjára indult egy több mint 90 országban sikerrel működő, egyedülállóan tanulóbarát nevelési program.

A gyermekek érdeklődése köré épülő nemzetközi programot a 2017/18-as tanévben az iskolai előkészítő (preschool), első, második, harmadik és negyedik osztályokban indítottuk el. Az iskolai előkészítő a magyar oktatási rendszerben az óvoda nagycsoportjának felel meg. Ezen csoportunkba gyermekeiket 5 éves kortól írathatják be.

Iskolánk az International Primary Curriculum nemzetközi oktatási program szerint működik, mely program a témaközpontú tantárgyi oktatás segítségével, a gyermekek egyéniségének és készségeinek sokoldalú fejlesztését segíti elő. A XXI. században elvárt, használható tudást átadó programunk oktatása angol nyelven történik.

Felmenő rendszerben 8. osztályig bővítjük iskolánkat, így a 2018/19-es tanévben szeretettel várjuk az 5. osztályba jelentkezőket is. Természetesen, a magyar diákok számára a magyar nyelv oktatása a magyar oktatási rendszer szerint biztosított. Az iskolánkban megszerzett bizonyítványok a magyar közoktatásban és nemzetközileg egyaránt elfogadottak.

Ha a mi iskolánkat választja, együttműködhet elhívatott pedagógusainkkal, hogy gyermekeink egy szorongásmentes, szerető és támogató környezetben, nyitott gondolkodású, jól kommunikáló, együttműködésre kész, felelős fiatalokká váljanak.
Készséggel állunk rendelkezésükre az iskolánkat érintő bármilyen további kérdésükkel kapcsolatban!

Szabó Csaba
igazgatóhelyettes